logo

Nábytok je pre domov nenahraditeľný doplnok, dlhodobá investícia. Práve preto je dôležité aby ste si pri kúpe vybrali nábytok, ktorý zodpovedá Vášmu vkusu, je kvalitný, trvácny a pohodlný.

Kontakt

0903565483 beunabytok@gmail.com info@vasinterier.sk

Blog

DomovČlánky o nábytkárstve5 rád, na čo sa pripraviť pred prvou návštevou u nás

5 rád, na čo sa pripraviť pred prvou návštevou u nás

Nábytok na mieru je čoraz obľúbenejšou súčasťou moderných domácností. Zohľadňuje charakter interiéru a odráža osobnosť užívateľa, ktorý sa rozhodol povýšiť svoj príbytok na nadčasový domov. Aby sa realizácia predstavy o elegantnej skrini či inom vstavanom nábytku čo najviac priblížila želaniam zákazníka, je potrebné už pri plánovaní myslieť na niekoľko základných faktov a dať ich na papier. Ak disponujete vizualizáciou nábytku na mieru, radi vám vypracujeme cenovú ponuku realizácie. V prípade, že svoje predstavy máte zatiaľ len v mysli, poradíme vám, na čo sa pripraviť pred prvou návštevou v BEU Interiér.

1. Zmerajte svoj priestor

Skôr než sa k nám vyberiete, zmerajte svoj priestor, v ktorom bude nový kus nábytku umiestnený. Orientačné rozmery, doplnené o prípadné fotografie, sú postačujúce k prvotnej kalkulácii a návrhu. Základom je poznať údaje týkajúce sa výšky, šírky a hĺbky interiéru, ktoré súvisia s priestorom vyčleneným na nábytok. Nemusíte sa pritom obávať, že sa pomýlite a nábytok nebude podľa vašich predstáv. V prípade objednávky si náš technik pri obhliadke precízne zameria priestor a rád poradí aj výhodnejšie riešenie či materiál.

2. Kedy nie je nutná obhliadka

Nie vždy je však nutná osobná návšteva technika. Vychádzajúc z vašich priestorových možností a typizovaných rozmerov niektorých druhov nábytku dokážeme zariadenie vyrobiť aj bez zamerania technikom. Ak si vyberáte postele, komody, stoly či iný voľne stojaci nábytok, nie je potrebné ich zameranie našimi technikmi. Dané kusy vyrobíme na základe vami zadaných rozmerov pri objednávke.

3. Želaný dizajn zlaďte s interiérom

Pokiaľ nechystáte kompletnú rekonštrukciu či zmeny interiérového dizajnu, myslite na to, že každý nový kus nábytku by mal zapadnúť do existujúceho konceptu. Vďaka tomu bude vaša nová kuchynská linka, obývacia stena či šatník s posuvnými dvierkami ladiť s príbytkom a vy tak predídete sklamaniu pri finálnej realizácii. Do priestorov v duchu vintage či orientálneho nádychu zrejme len ťažko zapadne minimalistický nábytok moderného vzhľadu. Rovnako zodpovedne sa postavte k farebnej škále, ktorá prevláda vo vašom interiéri. Pokiaľ mu vládnu výrazné farby, dolaďte ho jemnejšími odtieňmi bez výrazných vzorov.

4. Zamyslite sa nad využitím skrine

Nábytok na mieru je originálnym kusom zariadenia, ktoré pozdvihne váš interiér na nový level. Okrem dizajnovej stránky by však mal nábytok spĺňať aj funkčné požiadavky svojich užívateľov. Preto sa pri úvahách o výrobe šatníka či skrine na mieru zamyslite nad tým, čo všetko v nich plánujete uskladňovať. Vďaka jasnej predstave budete lepšie pripravení na naše otázky týkajúce sa návrhu konceptu skrine.

5. Od objednávky po montáž

Po zodpovedaní všetkých potrebných informácií vám vypracujeme kalkuláciu dodávky. Pri objednávke nábytku zaplatíte hotovostnú zálohu vo výške 50 % z predbežnej ceny s DPH a my sa pustíme do práce. V závislosti od charakteru objednávky a náročnosti výroby vám nábytok vyrobíme v priebehu 6 až 8 týždňov. Pred samotnou montážou je potrebné uhradiť doplatok u nás v predajni, kde si zároveň dohodneme termín realizácie, kedy vám náš technik namontuje nábytok na mieru a odovzdá dodací list s preberacím protokolom.

Mnohí z nás našli vo svojich domovoch útočisko pred nárokmi hektickej doby. Okrem oddychu, ktorý nám náš domov poskytuje, v ňom zažívame i radostné chvíle a stretnutia. Preto by sme nemali zanedbávať vzhľad a funkčnosť interiéru a v záujme jeho elegancie či útulnosti doň investovať čas a energiu. Radi zrealizujeme vami vysnívanú skriňu či iný kus nábytku na mieru tak, aby ste boli maximálne spokojní. A vám už nezostane iné, než sa tešiť z nového prírastku v interiéri a uložiť doň všetko, čo ste pri jeho návrhu plánovali