logo

Nábytok je pre domov nenahraditeľný doplnok, dlhodobá investícia. Práve preto je dôležité aby ste si pri kúpe vybrali nábytok, ktorý zodpovedá Vášmu vkusu, je kvalitný, trvácny a pohodlný.

Kontakt

0903565483 beunabytok@gmail.com info@vasinterier.sk

Matrace

O zdravom spánku

Súčasný životný štýl vytvára celý rad nežiadúcich faktorov, ktoré nepriaznivo vplývajú na naše zdravie. Sedavé zamestnania, nedostatok prirodzeného pohybu, jednostranné činnosti, stres, nesprávne sedenie v aute a na pracovisku, to všetko zaťažuje nervovú sústavu, pohybové ústrojenstvo a hlavne chrbticu. Regenerácia fyzických a duševných síl sa uskutočňuje hlavne počas spánku. Jeho kvalitatívnej stránke, však žiaľ nevenujeme dostatočnú pozornosť. Je to aj z dôvodu nedostatočných vedomostí, ale hlavne z podceňovania jeho dôležitosti. Pritom práve spánok a jeho kvalita vytvára základ pre zdravie, spokojnosť a vysoké pracovné úspechy. Nedostatočne oddýchnutý človek nie je schopný podávať plný pracovný výkon, a pri niektorých profesiách môže priamo ohroziť aj svoj, resp. životy iných. Nesmieme zabúdať, že 1/3 svojho života strávime na lôžku, a preto je podceňovanie tejto skutočnosti zdravotným hazardom.

Pri výrobe zdravotných matracov a doplnkov kladieme dôraz najmä na nasledujúce tri faktory, ktoré významnou mierou ovplyvňujú život človeka – pohodlie, zdravie príroda.

 Pohodlie

Len vtedy, keď sa človek cíti počas spánku príjemne a pohodlne, iba vtedy sa spánok môže preňho stať dokonalým a skutočným odpočinkom, počas ktorého sa jeho telo a myseľ regenerujú.

Zdravie

Človek strávi na lôžku priemerne 1/3 svojho života. Kvalitný spánok je pre nás rovnako dôležitý ako kvalitná strava. Zlá kvalita spánku alebo jeho nedostatok môže znížiť imunitu organizmu, a tým ohroziť naše zdravie.

Príroda

Človek je neoddeliteľnou súčasťou prírody. Človek a príroda spolunažívajú vo vyrovnanej symbióze. Bez prírody by človek nebol človekom. Aj matrac, na ktorom človek spí, môže človeka vrátiť späť, bližšie k prírode.

Biogreen Cooper

Výška: 23cm 

Tuhosť: T3-mäkší  do 130 kg, T4-tvrdší  do 160 kg

Jadro: viskoelastická /lenivá/ pena VISCOPPPER® obsahujúca turmalín, meď a grafit. Okrem eliminácie rôznych druhov žiarenia (signálov mobilných telefónov, wifi, Bluetooth, rádiových vĺn, …) majú aj výrazné antibakteriálne účinky. T3 obsahuje mäkšiu penu BIOGREEN, NIGHTFLY a ELIOCELL, T4 obsahuje tvrdšiu penu BIOGREEN a ELIOCELL

Poťah: prateľný poťah CARBON s uhlíkovým vláknom vytvára bariéru proti elektromagnetickému znečisteniu a elektrostatickému výboju. Je antibakteriálny, na boku všité 3D odvetrávanie.

Oxygen Motion

Výška: 22cm 

Tuhosť:    do 140 kg

Jadro: priedušná pena OXYGEN má vďaka špeciálnej metóde vypeňovania otvorenú – vzdušnejšiu štruktúru buniek, ktorá zabezpečuje excelentné prúdenie vzduchu v povrchovej, najviac namáhanej vrstve matraca. Nedochádza tak k hromadeniu vlhkosti a škodlivín v jadre. Výsledkom je zníženie potivosti a udržanie Vášho trvalého telesného komfortu. Stred matraca tvorí komfortná pena NIGHTFLY a spodnú dosku pena LAVENDER s výťažkami z levandule.

Poťah: prateľný poťah SILVER PROTECT prešitý lenivou penou LAZY-FOAM, na boku všité 3D odvetrávanie.

Lamelové rošty

Základom kvalitného spánku je lôžko, jeho konštrukcia, ale hlavne matrac. Neoddeliteľnou súčasťou každého matraca by mal byť aj kvalitný rošt, ktorý slúži ako jeho podklad. Rošt spolu s matracom zabezpečujú správnu fyziologickú podporu tela pri spánku, uvoľňujú kĺby a stavce. Výrazne prispievajú k zlepšeniu priedušnosti a udržaniu suchej klímy matraca.

Druhy roštov

  • pevné – rošty z masívneho dreva
  • nepolohovateľné lamelové rošty
  • manuálne polohovateľné lamelové rošty
  • elektricky polohovateľné lamelové rošty
  • rošty s pružiacim tanierovým systémom

Rošty s pevnými lamelami slúžia ako doporučený podklad pod pružinové matrace (z masívneho dreva).  Rošty s predpätými lamelami slúžia ako výhradný podklad pod penové a latexové matrace. Lamely sa vyrábajú z vrstveného dreva. Účinnosť pružnosti lamiel je do veľkej miery ovplyvnená spôsobom ich uchytenia, možnosťou ich pohybu (pevné alebo výkyvné) a odpruženia (s odpružením alebo bez odpruženia), s čím úzko súvisí aj typ použitých puzdier (plastové alebo.gumené). Samostatnú kapitolu tvoria rošty s pružiacim tanierovým systémom, ktorý umožňuje bodové kopírovanie tvaru ľudského tela v piatich smeroch.

Matrac a jeho poťah

Zdravý človek vypotí v priebehu noci počas spánku cca 7dcl tekutiny, ktorá prejde do prádla a do matraca. Preto musí byť matrac dostatočne priedušný a musí byť schopný túto vlhkosť absorbovať a neskôr odpariť. Tým poskytuje spiacemu dokonalý pocit suchého pohodlia počas celej noci a celého spánku. Z tohto dôvodu je potrebné, aby poťah matraca spĺňal najprísnejšie hygienické kritériá, ale ľahko udržiavateľné materiály, ktoré poskytujú ochranu proti plesniam a baktériám, nestávajú sa živnou pôdou pre roztoče a zabraňujú tvorbe nepríjemného zápachu. A pretože sa lôžkovín dotýkame väčšinou holým telom, poťahové látky musia byť príjemné aj na dotyk.

Úplným štandardom sa v poslednej dobe stali snímateľné, odzipsovateľné poťahy vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré je možné jednoducho oprať v práčke, a tak zabezpečiť maximálnu a rýchlu hygienu, bez použitia špeciálnych čistiacich postupov.